| dx20 a întrebat:

Cum sa il fac pe iubitul meu sa imi dea mai multa atentie? Mereu am impresia ca se uita dupa prea multe fete si asta ma enerveaza mai ales ca sunt cu 3 cm mai inalta ca el si asta ma supara grav! de obicei baiatul e mai inalt ca fata.sigh chiar daca are 17 ani si eu 15.

2 răspunsuri:
| Ashenstar a răspuns:

Ei bine cred ca ai gresit putin de tot nu mult la partea cu 17 ani
este evident ca se va uita si la alte fete
daca nu-ti acorda atentie atunci intra mai mult in contact cu el
si te rog sa nu iei sensul la care multi se gandesc atunci cand citesc
ma refer sa fii mai apropiat de el, dar nu exagerat
cand va plimbati vorbeste cu el si fa-l sa se uite numai la tine daca nu vrei sa se uite la altele
cand sunteti intr-un parc pupativa si voi sau vorbiti despre ceva
si daca vezi ca nu merge ei bine imi pare rau sa-ti spun dar este [ierdut
deci ii poti spune papa si cale batuta pentru ca e clar ca dupa un anumit timp nu se va mai uita deloc la tine

| didilove a răspuns:

Asa sunt baietii, se mai uita si in stanga si in dreapta, dar tu ar trebui sa te porti in asa fel incat sa ii captezi toata atentia. Vorbeste cu el, un subiect de interes comun, spune-i ceva nou, surprinde-l. Atunci cand vorbeste el, fi atenta numai la el, arata-i afectiune. Dar si putina indiferenta ar fi buna happy
Sper ca te-am ajutat:*