| Lorelorenutza1234123 a întrebat:

Cum sa imi albesc dintii? Vreau sa ii am albi, am facut dertatraj dar tot nu ii am albi albi, fac orice, recomandati-mi ceva va rog mult.

6 răspunsuri:
| kirida a răspuns:

Hei, am tot vazut pe net tot felul de tutoriale pentru asta si eu mi-am dat comanda de kit-ul asta pentrualbirea dintilor. Acum este si in reducere de black friday. Iti dau link de la kit sa vezi despre ce este vorba si de la un tutorial cu o tipa care explica cum functioneaza si iti arata rezultatele ei. il poti cumpara de aici :https://www.smilebrilliant.com/product/teeth-whitening-trays#jendiy5 tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=Bb8qD0b7ApE

| aCek1ng a răspuns:

Apa cu sare. Eu spre exemplu vara fiind la malul marii mi se albesc foarte repede dintii de la apa sarata.

| Softe a răspuns:

O metoda buna si garantata, dar foarte costisitoare, ar fi Fatetele dentare, pretul difera de materlialui pe care il alegi.

| GreenVoid a răspuns:

Bicarbonat de sodiu, carbune medicinal si lamaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- periaza-ti dintii cu ulei de cocos
- pasta de dinti colgate optic white
- benzi pentru albire de la crest, sunt foarte eficiente
- evita alimentele care pateaza dintii si ii ingalbenesc

| PeFuga a răspuns:

Pe lângă detartraj fa un periaj profesional si un air-flow, tot in cabinet. Aceste manopere îndepărtează petele si aduc dintii la culoarea lor naturala. Apoi păstrezi culoarea obtinuta acasă, prin folosirea unei paste de dinti pentru albire. Nu iti recomand albirea profesionala deoarece exista riscuri, si nici nu este de durata.
Exista, desigur, si varianta in care iti faci un zâmbet de vedeta prin aplicarea fațetelor dentare, însă asta ar insema sa slefuiesti (un strat superficial doar) măcar dintii care se vad in zâmbet (canin-canin, sau chiar si premolari). Pretul unei singure fațete este de 1000-1500 lei. Fa calculele. Nu cred ca este cea mai convenabila solutie.