| Andreeacordos a întrebat:

Cum sa imi fac prieteni, daca ei fug de mine pentru ca ma comportam urat in trecut?

Răspuns Câştigător
| alex0110 a răspuns:

Fa in asa fel incat sa le arati ca te-ai schimbat. Porneste de la lucrurile marunte, ajuta-i daca au nevoie... Daca nu reusesti sub nici un chip sa-i convingi fa-ti prieteni prin cartier sau de la alte clase. Oricum cred ca asa cum au inceput sa fuga de tine, tot asa isi vor schimba si parerea si se vor intoarce. Capul sus, si maine e o zi!

4 răspunsuri:
| Deni4you a răspuns:

Du-te la cineva care nu te cunoaste si nu a auzit de tine.big grin

| тєqυιℓα a răspuns:

Cunoaste oameni noi

| alex0110 a răspuns:

Poti incerca sa le spui cine esti acum, ca te-ai schimbat, sau sa gasesti alte persoane noi.

| Andreeacordos explică (pentru alex0110):

Alte persoane nu sunt, pentru ca odata ce populara clasei a intors pe toATA LUMEA IMPOTRIVA MEA, toti imi intorc spatele

| alex0110 a răspuns (pentru Andreeacordos):

Fa in asa fel incat sa le arati ca te-ai schimbat. Porneste de la lucrurile marunte, ajuta-i daca au nevoie... Daca nu reusesti sub nici un chip sa-i convingi fa-ti prieteni prin cartier sau de la alte clase. Oricum cred ca asa cum au inceput sa fuga de tine, tot asa isi vor schimba si parerea si se vor intoarce. Capul sus, si maine e o zi!