| dydya118 a întrebat:

Cum sa impac doi baieti? Adica erau cei mai buni prieteni si s-au certat deoarece unul s-a dat la tipa de care ii placea celuilalt. Faza nasoala e ca amandoi is prietenii mei si daca ies afara cu unul sau vorbesc cu el celalalt se supara pe mine :-( Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| maximilan a răspuns:

Pai! incearca sai faci sa inteleaga ca nu merita sasi strice prietenia pentru o tipa care nu merita. Fete se mai gasesc insa o prietenia adevarata mai greu. incearca sai impaci facandui sa inteleaga ca nu merita sasi piarda prietenia

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Nu este absolut necesar să îi împaci, pentru că dacă îi vorbești unuia despre celălalt, va crede că ești împotriva lui. Este problema lor și trebuie să și-o rezolve singuri. Acum, nu mi se pare corect ca unul dintre ei să se supere că ai ieșit cu celălalt. Adică, ei doi sunt certați, dar tu nu ai niciun amestec. Încearcă să le explici amândurora că ai dreptul să ieși cu cine vrei și că nu au de ce să îți interzică nimic, pentru că nu e ca și cum ai complota cu unul împotriva celuilalt. Succes!