| babyivone a întrebat:

Cum sa intru in vorba cu baietii mai usor,sa ma simt in largul meu cu ei? eu sunt mai timida de felul meu,mai ales cu strainii, si am avut multe de pierdut..si va rog, dati-mi niste sfaturi ceva (sunt clasa a 10 -a )

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Da. Asa-i. Cand nu ai curaj, ai de pierdut. Nu ai cum sa te simti in largul tau, daca nu ii cunosti. Incearca sa ii cunosti si te vei simti altfel.
Fii deschisa, vorbeste si tu despre ce vorbesc ei...da si tu o parere acolo. Vei fi privita altfel.
Fii mai vorbareata. Te va ajuta asta pe parcurs.

3 răspunsuri:
| paulpetrolistu a răspuns:

Gasesti un subiect comun cu ei

| Loola19999 a răspuns:

Daca nu esti in largul tau cu ei, nu ar trebui sa te chinui sa fii! Daca vrei un prieten cauta printre prietenii actuali sau mai vechi, sunt si de incredere.tongue

| MissKatherine a răspuns:

Iti faci curaj si te duci la ei, ii intrebi ce fac...etc.