| rodevas a întrebat:

Cum sa invat o limba straina mai usor?

Răspuns Câştigător
| WhatDăFack a răspuns:

Nu poate fi chiar aşa de uşor. dar, pentru învăţatul cuvintelor am eu o metodă bună. I-aţi o coală albă, şi imparte-o în bucăţele mai mici, şi rupe-o, pe fiecare pătrăţel scrii pe faţă cuvântul în limba aceea, cu marker, iar pe spate scrii cu un creion, subţire, ce înseamnă în română. Te tot uiţi peste ele, şi le mai amesteci, şi te strădui să le înveţi. Baftă!

1 răspuns:
| DinamoPCH a răspuns:

Mai intai, citeste ceea ce te intereseaza de mai multe ori, apoi treci la partea de gramatica