| Aly359 a întrebat:

Cum sa invat repede engleza?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Maiiiiia a răspuns:

Repede Engleza poti sa-ti iei meditator sau ia de pe internet sunt cantece pe engleza cu cuvinte si verbe ti le zice calculatorul si tu repeti si poti sa le pui pe telefon si dupa aceea daca le asculti in casti toata ziua o sa le inveti

| LavricAlexandra a răspuns:

Depinde de cat timp ai nevoie daca ai nevoie de o saptamana de preferabil 5 ore de engleza pe zi si 2 teste pe zi
daca de o luna iti zic 4 ore de engleza pe zi si o ora pe zi pentru test in total 5 ore de engleza suplimentara

| T3o a răspuns:

O citesti prima zi de vreo 5-6 ori si de dimineata de 2-3 ori