| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Cum sa invat repede? Ma ajuta pastilele pentru memorie?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lorelai17 a răspuns:

Încearcă să stai departe de telefon, citeste cu atentie si incearca sa înțelegi ce citesti. De asemenea, muzica clasica ajuta la îmbunătățirea memoriei(in caz ca nu stiai) asa ca ai putea sa asculti muzica in surdină

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Retinerea informatiei este un lucru complex, o pastila nu ajuta la asa ceva, repetite multa si putina informatie nu multa

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu te ajuta, atat vreme cat nu citetsi si nu intelegi logic ce citesti, ca sa poti retine.
Nici o pastila de fapt nu poate ajuta, daca citesti cu gandul in alta parte, ca nu vei retine nimic.

| devilshelp a răspuns:

Inchide toate electronicele din jurul tau. Depinde la ce materie pentru ca e o diferenta sa inveti la matematica sau sa inveti la istorie spre exemplu

| ngllllll a răspuns:

Memoplus. Are vitamine bune necesare.