| Iuliausurelu a întrebat:

Cum sa iti invingi timiditatea?

4 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Nu stiu, incearca sa comunici cu multe persoane, cand cineva te jigneste sau iti spune ceva naspa nu te cuibari si sa nu ii zici nimic, fii tare si sustine-ti parerea. Te pupwinking

| FaraNume1245 a răspuns:

Iei un 50 de palinca la bord.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu stiu cati ani ai tu, dar la mine cel putin, odata cu cresterea am inceput sa-mi pierd din timiditate. Acum pot spune ca nu am nici o problema in a vorbi cu oamenii. Oricum, incearca sa vorbesti cat de mult poti cu prietenii, sa fii cat mai sociabila si comunicativa pentru ca asta te va ajuta si in relatiile cu necunoscutii.