| Alina40 a întrebat:

Cum sa ma concentrez mai mult pe scoala? ce ar trebui sa las deoparte?happy

5 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Facebook-u!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să nu lași nimic deoparte, faci rațional totul, cu măsură, trebuie să știi să te organizezi. În felul ăsta, combini utilul cu plăcutul big grin! Succes și voință!

| JusticeForCraiova a răspuns:

Calculatoru daca stai mult peste 4 5 ore.
telefonul daca ai 1 bun si stai pe el ore.
tv mp3 ps3 x box sau ce ai tu lasale...

| greenabstract a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Asa am facut si eu si crede-ma ca m-a luat o plictiseala ingrozitoare laughing
Cel mai bine e sa invete si cand simte ca a obosit sa asculte o melodie doua, sa se uite la tv, sa manance ceva etc. laughing si dupa invata din nou. asa o sa retina mult mai usor

| minaj a răspuns:

Cine a zis ca trebuie sa lasi ceva deoparte? imaprte-ti "misiunile"in asa fel incat sa ai timp in primul rand cand vii de la scoala de invatat apoi daca ai invatat rasplateste-te cu o prajitura altfel nu, pedepseste-te si vezi ca daca ai motivatie chiar poti, succes!