| cLaudioasa a întrebat:

Cum sa ma machiez la scoala?,
Avand in vedere ca sunt clasa a 10a si as vrea sa ies putin in evidenta prin machiajtongue dar sa nu fie prea strident, ca doar e pentru scoala big grin

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

In primul rand, dupa o ingrijire corecta a tenului, aplica fondul de ten. In continuare, iti recomand sa optezi pentru faimosul "cat eye" si eventual putin fard de culoarea pielii. Termini machiajul cu un gloss si vei arata impecabil.
Ajuta-te de video asta pentru cat eye http://www.youtube.com/watch?v=_oI0Bwai83k&feature=related
P.S Daca nu intelegi foarte bine limba engleza, fii atenta la pasii urmati de fata din video si vei reusi cu siguranta.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| OwlMyGod a răspuns:

Creion negru si putin tus.si dsigur rimel e de ajuns ^^... si e si frumos ^^

| ewygirl a răspuns:

Incearca machiajul natural, e simplu si frumos.