| Adriana_Adriana_1995 a întrebat:

Cum sa ma maturizez si sa ma port ca un adult adica mai matur, ca multi zic ca ma port si arat ca un copil desi am 17 ani?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca nu esti inca dezvoltata nici fizic si nici mental pentru varsta ta, esti mai copilaroasa...
Toate vin cu varsta!
daca iti impui sa fii mai serioasa, probabil ca vei reusii, iar ceilalti vor incepe sa-si schimbe atitudinea fata de tine.

| BlackRose03 a răspuns:

Incearca sa fi mai serioasa, nu rade la orice gluma, cand esti intr-un grup vorbeste mai putin si asculta-i pe cei din jurul tau.Nu zambi des, doar cand ai un motiv.Cand esti la scoala stai cat mai mult in banca ta si invata/citeste(nu carti pentru copii). Dezvolta-ti vocabularul si invata sa dai o replica inteligenta cand esti jignita.

| DroIja a răspuns:

Cine?