| Cherry a întrebat:

Cum sa`mi dau seama ce mai simt pentru iubitu meu? Ca nici eu numai inteleg, suntem de 3 ani da numai am acei fluturasi, ne intalnim pe fiecare zi, radem, glumim, nu avem secrete, vorbim ORCE, dar nu stiu ce lipseste...[eu am 18, el 22]Simt ca imi place de fiecare baiat frumos cu care ma cunosc, dar in acelasi timp nu as putea sta fara el daca m`as despartii. CE se intam***a. Funda

Răspuns Câştigător
| 阿雷克桑德拉 a răspuns:

Pff.stai linistita, eu sunt de 9 ani cu prietenul meu, si deja din primul an nu mai aveam aceei fluturasi, si il inselam de kate ori aveam ocazia. exact la fel ca tine, nu exista rusine si respect intre noi. ne permiteam orice, si ne spuneam totul.asta se numeste monotonie si obisnuintza. nu mai e dragoste. sfatul meu: despartete cat mai repede de el pentru ca o sa regreti enorm cand o sa fie prea tarziu. cum regret eu acum. de 5 ani incerc sa gasesc motive sa ne despartim. dar nu pot pentru ca ma iubeste prea mult. i-am zis ca si l-am inselat, si tot el mi-a cerut iertare de fiecare data cand greseam eu.mie foarte greu. dar cu timpul o sa observi ca o sa te indragostesti de alte persoane, mai ales ca la varsta asta inca esti la liceu.o sa iti fie greu ca no sa stii ce sa alegi, si o sa iesi cu alti baieti.si tot asa, in fine, daca nu vrei sa alegi calea despartirii, incearca sa gasesti la el acel ceva ce te-a facut sa te indragostesti de el, petreceti mai mult timp mai la distanta sa vezi cat de dor iti e de el, sau daca te obisnuiesti fara el mai repede decat krezi.bafta

2 răspunsuri:
| niko_7262 a răspuns:

Cred ca problema e tocmai la voi.Totul e perfect.Merge struna.Nimic deranjat.Si se cam spune cand e si prea frumos tot nu-i bine.Cred ca incepi sa te cam plictisesti, ceea ce nu prea e frumos. Ai nevoie de putina adrenalina, o cearta, ceva.Casuta voastra de turta dulce cred ca e totusi prea dulce.
Normal ca nu mai ai fluturasi, asta se intampla atunci, pe loc, la o saptamana doua, dupa care isi iau zborul.
Sunt o gramada de baieti frumosi in lumea asta. Eu nu cred ca o relatie de 3 ani merita destramata pentru un chip frumos, bine, ma rog, daca nu-l mai iubesti, si ti s-au aprins calcaiele dupa un altu, atunci sti ce sa faci.
Se spune ca-ti dai seama de ce ai avut dupa ce-l pierzi...Numai tu sti ce se intampla in sufletul tau.

| corryna_3952 a răspuns:

V'ati obisnuit unul cu celalalt...Eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui ce simti, cred ca ar fi mai bine pentru amandoi daca ati ramane doar prieteni.