| BananaSuparata a întrebat:

Cum sa-mi fac parintii sa ma lase sa-mi fac un tatuaj? Vreau un tatuaj la 16 ani dar ei nu ma lasa sa-l fac laughing

11 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca sunt complet impotriva acestei idei, nu poti decat sa astepti pana cand implinesti 18 ani si nu mai ai nevoie de acordul acestora. In plus, e bine sa mai astepti o perioada, in special daca ideea ti-a venit brusc si daca nu esti 100% sigur ca ti-l doresti si ca te va reprezenta si peste 10 ani.

| express11 a răspuns:

Il faci si gata.de sters nu se mai poate.

| SteinZer0 a răspuns (pentru express11):

Daca e minor nu-l poate face fara acordul parintilor. Daca il face in vreun loc in care nu are nevoie de acordul parintilor, sunt multe sanse sa se aleaga cu hepatita C.

| express11 a răspuns (pentru SteinZer0):

Tot ce de poate.nici mie nu-mi plac.

| SteinZer0 a răspuns (pentru express11):

Mie imi plac tatuajele, doar spuneam sa se fereasca de salonurile insalubre.

| neutrino a răspuns:

In conditii normale, nu ai cum.

| zurick a răspuns:

Banană,gusturile o să ți se schimbe și la o anumită vârstă ai să regreți că ai un tatuaj prostesc. Oricum, dacă vrei să-l faci mai bine așteaptă doi ani.

| BananaSuparata explică (pentru zurick):

Vreau sa-mi scriu pe brat " My mind is my kingdom", nu este prostesc si nu cred ca o sa regret...

| ElenaSA a răspuns:

Daca-l faci acum si mai tarziu regreti? Eu zic sa te mai gandesti. Este ceva permanent si la varsta asta ar trebui sa te mai gandesti.

| 德尼莎 a răspuns:

Stiu exact cum te simt. daca vrei iti poti face un tatuaj intr-o zona unde nu se prea vede.dar fi atent/a ca acel tatuaj nu se mai poate sterge deci ai grija faci ceva ce sa semnifice ceva important,. Oricum daca afla parintii de facut nu o sa mai aibe ce sa iti faca dar Totusi pentru varsta ta esti destul de mic/a laughing

| LoveYou7784 a răspuns:

Eu zic sa mai aștepți pana la 17-18 ani