| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa nu imi pierd increderea in mine?! Si atunci cand ma cert cu cineva sau sa ma bat cu cineva sa nu imi pierd increderea?
Cum sa am tupeu sa ma bat si sa ma iau cu altu in gura plsss Cine imi spune funda+vot:*

3 răspunsuri:
| georgina18 a răspuns:

Violenta nu este un mod de ati rezolva problemele. Incearca sa le rezolvi mereu prin conversatii. cine este mai destept cedeaza primul. nu trebuie sa iti pierzi niciodata increderea in tine trebuie sa fii mai calma si sa gandesti la rece. daca chiar vrei sa te iei la bataie totus (iti sugerez ca nu este cea mai buna metota de rezolvare a problemelor) nu ii baga in seama pe cei din jur toti sun rai si spun lucruri rele chiar si prietenii nostri care ii consideram cei mai buni love struck sper ca ti-am fost de ajutor :* pup

| TheAce a răspuns:

Esti probabil la o varsta frageda adolescentina in care ai impresia ca pumnul si piciorul te face cool. Esti departe de adevar. Mintea te face. Ratiunea, calmul si nu numai. Daca vrei sa zdrobesti cu adevarat pe cineva, foloseste sarcasmul. Doare mai tare ca orice pumn. In plus, iti poate aduce o cota de popularitate nebanuita. Invata ca cel mai tare doare atunci cand ignori. Asta e adevarata victorie. Poate ca ti se pare anormal acum dar in cativa ani vei privi inapoi si vei rade gandindu-te la cum puneai problema, o sa vezi. Stii cum e... poti avea 15 ani si sa iti fi luat 2-3palme de la unul care 10 ani mai tarziu iti va servi cafeaua de dimineata la McDonald's si care te va intreba ''doriti si sos la meniu?''. Nu-ti fa griji. Problemele astea se rezolva de la sine. Numai bine iti doresc.

| Vladuthz a răspuns:

Atata timp cat iti va pasa prea mult de altcineva incat sa te iei neaparat in gura cu el, tot timpu vei fi o persoana slaba si iti vei pierde increderea in tine.