| Roxana_Florea_2000 a întrebat:

Cum sa scap de cosuri si sa am o fata luminoasa in scurt timp?

4 răspunsuri:
| Bpr_Vlas_1997 a răspuns:

De fapt, cosurile apar pentru ca in sangele tau se afla toxine, pe care organismul le depune pe straturile cele mai fine ale pielii, asta este fata.In acest caz, consulteaza medicul de familie si da niste analize de sange, pentru a putea determina ce fel de tratament sa primesti.Insa exista si acneea adolescentina, care este legata de activitatea hormonala a organismului, in cazul dat, cel mai bine ar f sa ai grija de igiena pielii.

Sunt creme speciale pentru asta happy
Sau zeama de lamaie. o varianta mai populara.