| Zxcvbnmasdfgh a întrebat:

Cum sa scap de emoțiile pentru bac? Vă rog, e important. Dau funda! Și cum să-mi stăpânesc emoțiile în ziua aceea?

Răspuns Câştigător
| aadriana1111 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine. Si eu sunt o persoana emotiva si incerc sa-mi folosesc emotiile intr-ul mod constructiv. Trebuie sa stii sa te stapanesti, sa stii sa te menti linistit, iar cand primesti foia de examen sa faci abstractie de tot ceea ce se intampla in jurul tau si sa te concentrezi asupra "problmei", adica a subiectelor. Pune-te la punct cu tot ceea ce trebuie sa stii pentru bac, faptul ca stii materia iti diminueaza emotiile si te fac mai sigur pe tine, indiferent ce va pica. Pentru mine nu are importanta cat dorm, conteaza sa stiu ca am informatiile necesare si astfel ma simt pregatita.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In primul rand trebuie sa dormi 8 ore. Apoi poti folosi ceva care sa te calmeze, de ex ceai de sunatoare sau ceai de tei.

| Violleta2022 a răspuns:

Te culci devreme in ziua de dinainte de examen, dupa ce faci un dus bun, in asa fel incat sa dormi minim 8-9 ore si sa fii odihnit.
In felul asta, te poti cocentra la examen, fara prea multe emotii.