| Chirila_Gabriela_2003 a întrebat:

Cum sa te impaci cu o persoana Rac daca ai ranit-o?
Si ce fel de caracter are?

25 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Racii sunt foarte sensibili, au nevoie de putin timp daca te-ai certat cu ei, dar cel mai bine e sa iti ceri scuze sincer si sa le arati ca iti pasa.
Racii pun foarte mare pret pe familie, prieteni si partenerii de viata.Trebuie sa le arati mereu ca tii la ei si ca sunt importanti pentru tine.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Felissa13Eden):

Pai si daca sa zicem ca ceea ce am facut a ranit persoana foarte tare cand a aflat, j
insa intentia mea nu a fost niciodata sa fac asta mai ales persoanei date.Acum cand ii scriu acestei persoane, doar citeste si nh raspunde.Mai sunt sanse sa ma ierte sau l-am rabit jn asa fel in cit nu mai este nicu o sansa?
Cum as putea sa il fac sa ma ierte, mi-am cerut scuze de mai multe ori dar persoana spune sa nu ii mai scriu?

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Las-o o zi, apoi scrie-i iar.Racilor le place sa fie pupati in fund laughing
O sa te ierte, dar insista cat mai mult.
Totusi, nu il/o enerva, arata-i doar ca iti pasa.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Felissa13Eden):

Nu ar crede ca sunt obsedata el?
Plus i-am zis ca il plac

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Atunci, lasa-l cateva zile si apoi vezi ce face

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Felissa13Eden):

Ok
Deja cred ca voi astepta sa vad ce se va intampla la scoala

| SupMates a răspuns:

Zodia nu are nici o legatura!

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Pai atunci ce sa fac?

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Vorbești pur si simplu cu persoana respectiva!

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Pai si daca ea ma ingora, ar trebui sa renunt?

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Daca ai fost ignorata deja de cateva ori este un semn clar ca orgoliul acelei persoane este ridicat la cote maxime si vrea sa demonstreze ca se poate descurca si fara tine, trist ca oameni nu au capacitatea sa mai si ierte!
Cu timpul probabil ca totul se va rezolva.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

La scoala parc nici nu ma vede si cred ca daca face asta este foarte, dar foarte orgolios
Si inca ceva poate sa se simta ranit din cauza mea si sa nu mai aiba incredere de aia si ingnoranta?

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Orgoliul si ura :/

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Din cauza ca l-am ranit?
Plus i-am zis ca il plac...

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Ce ar trebuie sa fac sa ma ierte?
Sau nu sunt șanse?

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Heyyy

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Depinde si de ce fel de om este, uni pot ierta, alti se lasa condusi de orgoliu si nu iarta?‍♀️
Oricum daca i-ai si spus ca il placi si nu a facut macar o incercare in a te ierta inseamna ca nu ai nici o sansa...
Îmi pare rau...

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Mda de asta eram sigur si inainte sa ii zic, insa totusi am incercat.
Sincer insa eu nu va d o problema sa nu vb, doar din cauza sentimentelor mele pentru el, dar poate el da

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Asta este...

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Mda...din pacate...

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Mai sunt oameni, nu este sfarsitul.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Mda,plus am mai aflat ca i-a zis unui prietenr comun ca i-am zis ca il plac
Cn stie cate persoane inca mai stiu

| SupMates a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Daca a facut asta, chiar nu are rost, e un om de nimic...

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru SupMates):

Mda ai dreptate