| Emanuella31 a întrebat:

Cum sa trec peste o despartire? Doare tare.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce, doar sa te concentrezi pe altele si sa te tii in permanenta ocupata cu activitati, sa fii inconjurata de omeni dragi etc. De restul se ocupa timpul.

| Lioana a răspuns:

Gaseste alte lucruri care iti bucura sufletul. Un timp va fi greu dar va trece. Gandeste-te ca el e cel care a pierdut.

| RobertMoon a răspuns:

Scrie-ti lucrurile care te supăra pe un jurnal ori scris, ori pe telefon, iar după ce vei termina te vei simtii mai bine, ai nevoie să te descarci, iar asta e cea mai bună soluție, folosita și de mine cândva.

| FaraNume1245 a răspuns:

Vodcă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt lucruri care dor si mai tare.

| AliTheo18 a răspuns:

Nu te mai gandi, fa lucrurile pe care le iubesti, ocupa-ti timpul, incearca sa placi alte persoane, o sa treaca, fiecare a trecut prin asta.

| AdrienWH a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la aceasta despartire, si eventual sa vorbesti cu cineva apropiat desprea asta fiindca te ajuta mult. big grin