| ionutzu94 a întrebat:

Cum sa uit de o fata? deci pur si simplu si-a batut joc de mine Ajutati-ma va rog! Funda

4 răspunsuri:
| Casica a răspuns:

Nu te mai gandi la ea si incearca sa iti gasesti alta fata, dandu-i si ei de inteles ca nici tie nu ti-a pasat foarte mult de ea, astfel incat ea sa nu incerce sa te faca sa suferi si mai mult. Funda?

| BoAfan a răspuns:

Nu te mai gandi la ea si cand ai uitat-o incearca sa iti gasesti alta prietena.
asa am facut si eu, desigur am suferit putin cand il vedeam dar mi-a trecut big grin

| DulceCandy95 a răspuns:

Parerea mea este ca nu poti uita de o persoana doar pocnind din degete si cred ca si tu stii acest lucru la fel de bine ca si mine. Exista insa doar mijloace prin care o poti indeparta usor usor de mintea si inima ta, oricum nu de tot daca intr-adevar ai tinut la ea va ramane acolo o particica a ei daca ma intelegi.Deci poti incepe prin a arunca orice lucru de ex poze, lucruri care iti amintesc de ea sau de momente petrecute impreuna.Al doilea lucru care te-ar putea ajuta mult ar fi sa incerci o noua relatie vei uita mai repede de ea, cu cat esti mai mult singur cu atat iti vei aminti mai mult de ea.Sau poti incerca sa petreci mai mult timp cu prietenii in oras, cu familia sau sa iti ocupi timpul cu ceva.Si incearca sa pari cat mai indiferen in prezenta ei, si pe cat posibil sa o ocolestiwinking:*Bafta si mare grija in alegerile pe care le faci :*Fundita?big grin

| bella19 a răspuns:

Daca stii ca si-a batut joc de tine e mai simplu sa o uiti.Incearca sa faci alte lucruri ca sa nu te mai gandesti la ea.De exemplu iesi mai mult in oras, vorbeste cu un prieten bun care sa te ajute, apuca.te de un sport...fa cv care sa te tina ocupat.Si in primul rand gandeste.te k poate nu te.o meritat si ce nu te omoara te face mai puternic.Eu una asa am reusit. Sper ca ti.am fost de ajutor si mult succes:*