| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de cosuri?
stiu ca e o intrebare veche si bla bla dar eu am tenul uscat. vreau ceva naturist care credeti ca merge si lati mai incercat
sapt trecuta n-am avut niciun cos si acum iar au reaparut si nu urmeaza inca saptamana aceea a fetelorbig grin

4 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Stoarce-le ca altfel se retrag sub piele si devin tari si spala-te des cu apa si sapun ca sa elimini prafu si impuritatile de la suprafata si sebumul (grasimea pielii din interior care se zice ca e la baza cosurilor).Eu is baiat am facut asa si mi-au trecut. Fara laser si alte prostii care irita sau ranesc pielea.

| raluca0306 a răspuns:

E pubertatea.O sa iti treaca.Incearca masca cu argila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Amestecă un sfert de măr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

| Nelutzu2000 a răspuns:

Incearca si tu malai cu gel de dus dar ai grisa sa il faci mai tare sa nu-ti curga de pe fata si stai cu el vreo 5minwinking funda?