| CrazyYoyo a întrebat:

Cum scap de frica de injectii? big grin
Ce fricastraight face e putin spus GROAZA I don't want to see
puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| xxdd a răspuns:

Incerci sa le faci asa...pur si simplu. Te uiti in alta parte cand ti se fac si incerci sa profiti dupa. Le zici parintilor ceva gen "Daca le fac, imi luati xyz"

8 răspunsuri:
| DeathDealer a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Incearca sa inchizi ochii cand vezi injectii sau cand ti se face o injectie si nu ar stica daca ai avea putin curaj, ca pana la urma nu doare asa rau. Poti scapa de aceasta frica daca ai putina ambitie.

| ionutrazvan1996 a răspuns:

Pai iti iei inima in dinti si iti spui in mintea ta k nu te poate face pe tine o injectie, gandeste-te parca te-ai bate cu cineva si tu trebuie sa-l bati pe el asa si aici cu injectia, bateo tu pe ea nu ea pe tine! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te relaxezi. Eu cand m-am dus la analize mi-am luat video cu teo de la trupa deko big grin.

| emy91 a răspuns:

Nu te uiti si nu te gandesti si gata...winking

| DanAmarandei a răspuns:

Uite o idee. Ia-ti o bucata de carne de porc (sau o perna in lipsa de altceva) si injecteaz-o tu. In cazul carnii de porc, poti folosi vin. Astfel, cu cat distribui mai uniform vinul, cu atat carnea va fi mai gustoasa si mai frageda in friptura. Asta e si modul in care o injectie intramusculara isi face efectul, mult mai eficient decat un medicament administrat oral. Infige acul in carnea de porc dintr-o miscare ferma, clara. Ai sa vezi ce usor intra si faptul ca nu face nici o stricaciune, fibrele sunt aproape intacte. Frica asta de injectii e pur si simplu "invatata" de-a lungul copilariei de la medici idioti sau de la copii tampiti care vor sa se laude cu ce viteji sunt ei ca au supravietuit unei injectii. In realitate, dupa cum ai vazut si tu, o injectie nu doare mai mult decat un cos mai "sub piele" sau decat un cucui facut cand dai cu capul de masa. E doar un mit pe care l-ai invatat de-a lungul vietii, treci peste, esti mare de-acum! Succes, cine stie ce chirurg o sa iasa din tine!

| Iepurila a răspuns:

Faci sex cu seringa.thinking

| Rockart a răspuns:

Respiri adânc, numeri până la 10, te gândeşti la altceva, fredonezi şi când simţi seringa muşti de ceva (pumnul, de exemplu) cât poţi tu de tare în timp ce fredonezi *cucuruz cu frunza-n sus*. Merge!

| paramedic92 a răspuns:

Injectiile nu sunt chiar asa de crunte precum par. Nu sunt mari acele cu care se fac, sa vezi ace adevarate ce crunte is. Fii doar relaxat, ii doar o chestie psihologica frica.