| buburuza_7398 a întrebat:

Cum scap de lene?sad Mie lene si sa imi fac sa mananc... mi-e lene sa mai jinvat...las de pe o zi pe alta pana in ultimul momentsad

24 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Hmmm... Poti scapa de lene daca te autoconvingi ca acel lucru pe care trebuie sa il faci dar iti e lene trebuie facut neaparat. Gandeste-te ca acel lucru e mai important decat sa fi lenes.

| inna a răspuns:

Da, e rau sa suferi si de lene... ce sa mai zic big grin

| clauss a răspuns:

Nu ai vointa, gandeste-te ca poate altcineva depinde de tine

| Orannginna a răspuns:

Ma tem ca nu prea ai cum...

Dar daca totusi afli, sa'mi zici si mie big grin laughing

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Stiu sentimentul.as lenevi toata ziulica,, dar apoi suport prea multe consecinte... le combin mai si lenevesc mai fac si ceea ce trebuie dar scoala e un stres total mai ales intra 9a of.

| AldanaBlue a răspuns:

Mie imi era lene cand eram mai mica.in special cand trebuia sa ma ridic din pat. Si la scoala tot din cauza aia intarziam.
Fraza magica pentru mine a fost : "Hai ca poti, primul pas e mai greu".
Asa si este. E mai greu sa ne pornim motorasele atunci cand avem ceva de facut.Cu cat lasi mai multe lucruri sa se adune pe ultimul moment, ai sanse sa nu finalizezi nimic. Nu te supraincarca, cand ai de invatat de ex. invata o ora, apoi fa ceva placut, apoi iar invata, apoi iesi un pic pe net/afara sau etc. Dar nu uita sa te ti de ceea ce iti planifici. (adica daca inveti o ora si apoi iesi afara, nu te intoarce noaptea daca ti-ai propus sa mai inveti). Combina utilul cu placutul.
Incearca sa vizualizezi consecintele amanarii tale, spune-ti ca poti si. fa primul pas.

Răspuns utilizator avertizat
| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Nu`i bine... Incearca si tu sa faci alte lucruri care iti plac, poate asa iti trece lenea. Sau chiar nimic nu iti vine sa faci?hee hee

| Loriii a răspuns:

Aici depinde doar de tine. Daca ti-ai dori mai mult sa scapi de asa ceva si ai face putin sport vei scapa. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Spike001 a răspuns:

Du-te si impuscaterolling on the floor

| smileforme a răspuns:

Nu-i de bine...eu zic sa te gandesti la consecinte cand patesti asa.winking laughing

| κίllą a răspuns:

Pai gandeste-te la consecintze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenea e asociata cu prostia si cu saracia.ai grija. daca nu poti scapa acum de una, cum o sa scapi mai tarziu de trei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lenea e cucuna mare, da tu nu o lasa sa dea peste tine, infruntate cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-e lene de lenea mealaughing)mi-e lene si sa respir

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buburuza fata, chiar se vede ca ti-a fost lene sa dai pe la scoala. incearca scoala vietii si scoala de soferi ca sigur ajungi la Bruxelles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa scapi de lene... fa S. E. X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu ia alt viciu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da simti de incepe sa ti se faca lene dati un pumn in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai timp liber(1-2-3 zile) chiar daca nu esti obosita, DORMI tot timpu cand te trezesti mananca du-te pe la wc si dupa aia culcate la loc. prima oara e mai greu sa gasesti un vis ca dupa continui visu in mai multe trase. asa la un moment dat o sa te plictisesti de somn si o sa iti arda de facut ale lucruri... ai face orice numai sa nu dormi. si eventual apucate de sport sau fa macar 1 ora pe zi exercitii fizice intense. Asta ti-o spune un lenes adevarat.

| Lulupana1234 a răspuns:

Poți încerca să depășești lenea, daca de exemplu îți e lene sa faci un lucru fă-l oricum, încearcă să vezi tot ce îți provoacă lene că pe o obligație.Nu ai chef să faci nimic, incepe prin a face ceva, sau sa îți găsești un hoby, mai cu lene mai cu nu vreau și poate așa vei reuși

| swimming a răspuns:

Cautati un baiat care sa te bata de dimineata pinan sara...

| AdrianIP a răspuns:

Sunt niste raspunsuri aici de ma doare capu'. Felicitari ca desi nu ai reusit singura sa ajungi la o solutie, cel putin incerci sa o gasesti. Intra aici si vezi daca te ajuta http://suntfericita.manager.ro/7-metode-prin-care-sa-scapi-de-lene-1190.htm sau http://castigatimp.com/pas-simplu-prin-care-sa-scapi-de-lene/ iar daca nu merg linkurile pur si simplu cauta pe net "cum scap de lene"