| OoPaMpAmoO a întrebat:

Cum scap de ticul de a manca unghiile? Nu mai pot, am unghii urate si imi este rusine cu ele. Ajutor! Funda. Va rog nu va bateti joc ci va rog sa ma ajutati caci este foarte urgent sad NU MAI STIU CE SA FAC. Am incercat o groaza de trucuri pentru a scapa de roaderea unghiilor dar nu a mers sad Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Candace a răspuns:

Cumpara de la farmacie medicamentul STOP. e o sticluta ca aceia de oja, doar ca are o solutie cu care iti dai pe unghii si scapi de ticul asta garantat! Multa Bafta!

6 răspunsuri:
| iloveunicorns a răspuns:

Pune ceva, un gust aiurea pe ele, piper, ceva in genul, sau cand le bagi in gură scoate-le afară, sau fă-ţi altceva de lucru.

| staly a răspuns:

Buna cel mai bun truc sa scapi de roaderea unghiilor este sa bagi degetele in benzina sau motorina.Iar cand ai de gand sa rozi unghiile daca pui limba pe unghii o sa simti un gust de **** iar cand se duce mirosul bagi degetele din nou FUNDA?

| Sheisshe a răspuns:

E foarte buna oja amara si nu e mai mult e 5 leihappy

| irina202333 a răspuns:

Daca spui ca iti mananci unghiile, inseamna ca le si inghiti dupa ce le-ai 'mestecat'? Pe vremea mea se spunea 'imi rod unghiile' dar acum, fie ca tine laughing

| gicuu1997 a răspuns:

La mine tot era asa si am inceput sa nu le tai cu foarfecele (sint baiat) dar le codeam, cu aia de ros, nu stiu cum se numeste, fetele isi indreapta unghiile cu ele, iar acum cind vreau sa le "musc" big grin nu am ce, da oricum, le fac frumoase, nu scurte tare.,. funda?

| beautyminutes a răspuns:

Ştiu o metodă foarte bună, pe care am testat la un băiat - dacă la el a funcţionat o să aibă efect şi la tine.

Este vorba despre un tratament pentru unghii de la flormar, la un preţ foarte accesibil.

Une se găseşte, detalii aici: http://beauty-minutes.blogspot.com/......rowth.html