| Enma a întrebat:

Cum se aplica mutarea unui elev de la liceu daca are module de specialitate acestea s-ar incheia la sf anului da dupa primul sem as vrea sa ma mut straight facema pot incurca modulele? nu se pot anula pe profilu pe care vreau sa trec la alt liceu nu au niciunul din module straight face

1 răspuns:
| GhuRtty1989 a răspuns:

Daca doresti un transfer cel mai simplu este sa il faci la sf. anului, daca il faci in timpul anului scolar atunci trebuie sa dai diferente. daca te transferi intre anii de studiu nu se tine cont de materii si profil dar daca te transferi dupa inceperea anului scolar tot ce nu ai facut la vechea soala trebuia sa dai teste de diferenta la acele materii si nu cred ca ai dori, nu? acum in vacanta e timpul sa te transferi. Mult succes