| MariXD a întrebat:

Cum se calculeaza o medie la romana sau la mate?(si cu teza)imi spuneti pls! fundita!(scuze de categorie, dar imi trebuie urgent)

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

(3M + T) : 4

Unde M = media notelor din oral și T = nota de la teză

Baftă

3 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

1. Faci media notelor.(media 1)
2. Faci media tezei cu media 1(cea de la note). Media obtinuta e cea finala.

| Any a răspuns:

Pai iti aduni notele le imparti la cate sunt aduni cu teza le inmultesti cu 3 si le imparti la 4. Funda!

| viky_9593 a răspuns:

Pai aduni notele le imparti la cate sunt apoi aduni cu teza inmultesti cu 3 si apoi imparti la 4 :d dai funda