| biencutza_3864 a întrebat:

Cum se face beatbox cine imi spune primul ii dau funda:*

Răspuns Câştigător
| qMisaki a răspuns:

Nu se face cu frunza sau alte chestii, ci se face din voce, pur si simplu din " gura". Trebuie sa mentii ritmul foarte repede si e cam greu. Stii cum se spune : 1% talent si 99% munca. Sper ca te-am ajutat. funda?

5 răspunsuri:
| TheSniper a răspuns:

Beatboxingul este o formă de percuție vocală care în primul rând implică arta de a imita sunete ca bătaile tobelor, ritm, și sunete muzicale, folosind gura, buzele, limba, vocea și altele. Mai implică și cântatul, imitația vocală a turntablismului (mixări de DJ), a trompetei, a coardelor, și a altor instrumente muzicale. Beatboxingul este conectat cu cultura hip hop, fiind numit al 5-lea element în cadrul acestui gen muzical, deși nu este limitat doar la hip-hop

| biencutza_3864 explică:

Eu ma refer cum se face adica cu frunza sau cum?

| annida a răspuns:

Daca te uitai vinerea trecuta la "Romanii au talent", stiaibig grin.A fost un baiat Cosmin care a facut, si inca foarte bine.Se face din gura.Da un search pe youtube si gasestiwinking

| Pufoshenia99 a răspuns:

Se face foarte simplu.Din gura.Si ideea este sa spui literel b, t, k, dar fara vocale.