| Emma0313 a întrebat:

Cum se folosește un card Revolut? Am cardul primit de la prietenul meu, este pe numele lui, am niște bani pe el, dar nu știu cum se folosește cardul.

Răspuns Câştigător
| 1user1 a răspuns:

In privinta aceasta nu te pot ajuta, eu de cand am cont deschis am primit doar lei pe el, cu valuta straina nu stiu cum functioneaza, dar poate te poate ajuta cineva care primeste si valuta straina, sau il poti intreba pe prietenul tau sau chiar la o banca!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardul revolut este un card bancar!
Sa-l vad pe prietenul tau cand o sa-i vina acasa scrisoarea ca trebuie sa dea banii ianpoi de pe cardul ala...cum o s afaca!
Daca voi credeti ca un card bancar este joaca, atunci va inselati amarnic, ca atunci sa vezi cum platesc parintii de se usuca, datoriile facute de voi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu asculta ce scrie Violetta ca o ia des pe araturi. Revolut e un card de debit, consumi doar ce e pe el. Nu vin scrisori acasa

| peppapigenjoyer a răspuns:

Ca orice alt card. multa sanatate

| Emma0313 explică (pentru peppapigenjoyer):

Mulțumesc, asemenea!

| 1user1 a răspuns:

Cardul se foloseste ca orice card bancar, trebuie sa ii stii pinul si sa mergi la magazin, se activeaza automat, sau daca vrei sa fi sigura poti merge la orice tip de bancomat il bagi in bancomat si il activezi si dupa poti face cumparaturi

| Emma0313 explică (pentru 1user1):

Mulțumesc frumos pentru răspuns! Dar mai am o nelămurire, banii mi au fost trimiși în lire, acesta este plecat în Anglia, eu sunt în țară, dacă folosesc cardul, n o să îmi arate la ATM suma în lire? Cum pot scoate banii sau folosi banii dacă sunt în lire?

| Emma0313 explică (pentru 1user1):

Am înțeles, mulțumesc frumos! ????

| 1user1 a răspuns (pentru Emma0313):

In privinta aceasta nu te pot ajuta, eu de cand am cont deschis am primit doar lei pe el, cu valuta straina nu stiu cum functioneaza, dar poate te poate ajuta cineva care primeste si valuta straina, sau il poti intreba pe prietenul tau sau chiar la o banca!