| zuzuliana a întrebat:

Cum se intelege un rac cu un berbec, intr-o relatie?

8 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Racul cu berbecul are o compatibilitate de 60%, descrisa ca fiind "delicata, riscanta":
http://www.acvaria.com/astro-zodia_rac.php?p=astrologie

| catthshshshs a răspuns:

Nu prea cred in horoscop pentru ca sunt oameni si oameni.Nu toti racii sunt la fel, si nici berbecii. Dar din punct de vedere astrologic, un rac si un berbec par sa nu fie foarte compatibili.

Racul este un semn de apa, un nativ sensibil. Iar Berbecul este semn de foc.Gandeste-te si tu! Apa si foc? Nu prea merge.Ca sa fie o compatibilitate mai mare trebuie sa existe doua zodii cu acelasi semn.De exemplu, rac-pesti sau rac-scorpion. Apa cu apa.

Ca sa iti faci o idee, citeste aici.Repet, este ceva general, nu trebuie sa crezi neaparat ce spune astrologia;)

http://www.myhoroscop.ro/......Berbec.htm

| Dianna a răspuns:

Si cum se spune polurile opuse se atrag.
Eu sunt rac iar prietenul meu e berbec, si ne e destul de bine, normal ca ne mai si certam dar e bine.
Este incapatanat dar nu excesiv, mai incapatanata sunt eu laughing
Deci nu e general valabil, mai sunt raci si berbeci care se inteleg.
Cand e foc stingem cu apa, cand nu e nimic, aprindem o scanteie laughing.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu stiu, dar trebuie sa fie ca la gradina zoologica1laughing

| gumaa a răspuns:

0-25 la suta
... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berbecul se repede cu coarnele iar racul i-o taie cu clestii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se inteleg deloc.Sunt ca doua poluri opuse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai zuzulina...nu stiu ce sa-ti zic.Eu am dat de intrebarea asta tot din acelasi interes.Depinde caci femeia berbec nu se intelege cu barbatul rac fiindca femeia este incapatanata.Barbatul rac se intelege cu femeia berbec.
Ori cum mu trebuie sa credem de fiecare data in astrologie.Depinde de om.