| floreaclaudiugabriel a întrebat:

Cum se invata mai usor?

6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Citesti lectia pe fragente, incerci sa le memorezi si apoi sa le reproduci. Daca ai reusit sa inveti, spune lectia de mai multe ori, pentru a ti se intipari mai bine in minte. Succes!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Incearca sa inveti logic nu mai toci cuvintele daca inveti logic o sa fie mult mai usor.

| mdany a răspuns:

Incerci sa inveti doar esentialul din lectia respectiva.

| FartsMaker a răspuns:

Daca ai o poezie citesti prima strofa de trei ori dupa aceea o repeti si daca ai invatat-o asa faci cu celelalte si dupa aceea le pui pe toate la un loc

| darcalex a răspuns:

Doamne fereste, deschizi cartea si inveti copil anemic.Nu exista mai usor.

| dalia_7907 a răspuns:

Eu invat mult mai usor daca scriu ceea ce invat.Invat un fragment, il scriu.si asa il retin mai bine, mai ales ca am si memorie vizuala.Dar depinde de la persona la persoana.