| ShowKids a întrebat:

Cum se joaca conquztador? Funda logic!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un joc de cucerire. Cu cât ai cunoştiinţele despre istorie, geografie, matematică, literatură şi alte subiecte, cu atât mai bine. Jocul propriu-zis se desfaşoară pe o imagine a ţării împărţită în judeţe. Se joacă cu trei jucători, pot să fie şi 2 cu un robot. Fiecare işi alege capitala. Cu cât mai retrasă cu atât mai bine. De obicei urmatoarele terenuri sunt în jurul capitalei pentru a o apăra. Pentru fiecare teren îţi este adresată o întrebare. După ce toate teritoriile au fost ocupate începe lupta de cucerire (se atacă unii pe alţii pentru teritorii) Dai click pe porţiunea respectivă, şi dacă răspunzi corect la întrebare primeşti terenul, dacă nu celalt îl păstrează. Dacă ajungi până la capitala acestuia şi o ataci, ai trei întrebări, la care tu trebuie să răspunzi corect si el sa greşească pentru a-i distruge fiecare turnuleţ. Dacă la sfarsitul jocului ai câştigat primeşti steluţă şi multe puncte, dacă ai ajuns pe locul doi primeşti puncte si dacă ai ajuns pe locul trei primeşti un craniu. Cu multe puncte poţi să licitezi pentru premii reale. Culorile jucătorilor sunt : roşu, verde şi galben. Se joacă cu alţi jucători. Dacă mai ai vreo nelămurire lasă-mi un mesaj (:.
Raspunzi la intrebari! Ai cateva secunde sa raspunzi primul care raspunde corect castiga tara! Succes! Funda?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Inainte de a intra pe TPU, conqistador, era jocul meu preferat.Intri,iti faci cont, dai clikc pe inceperea jocului, si raspunzi la intrebari.Pentru fiecare joc castigat primesti o steluta.Foarte frumos.http://www.conquiztador.ro/

| Youcandoit a răspuns:

Cand iti apare intrebarea raspunzi pana nu se duce timpul si daca ai raspuns corect iti alegi 1/2 teritorii in functie daca rasounsul tau a fost primul sau al doilea.Succes la joc.happyhappy

| TeYo99 a răspuns:

Mai intai iti faci cont apoi alegi ce categhorie vrei : pentru copii, pentru avansati sau mediu. Dupa ce dai start joc iti alegi un teritoriu dupa care ti se pun niste intrebari si tu trebuie sa raspunzi corect si mai rapid decat ceilalti concurenti ca sa castigi. Sper ca te-am ajutat!

| XalexandraX a răspuns:

Raspunzi la intrebari! Ai cateva secunde sa raspunzi primul care raspunde corect castiga tara! Succes! Funda?

| chupyka a răspuns:

Pai e simplu:e un concurs de cultura generala. Ai harta romaniei si trebuie sa cuceresti toate teritoriile. Joci cu inca 2 persoane pe care trebuie sa le bati. La ''Impartire" trebuie sa scrii cat mai repede numarul corect(al anilor, secolelor, lungimilorr etc.) din intrebare. Cel care a dat raspunsul cel mai apropiat de cel corect castiga 1 sau 2 teritorii. Si inveti jucand, eu asa am invatat. Succes. Funda plzzzzzzzzz?

| alexandraplay a răspuns:

Simplu raspunzi la intrebari daca stii acolo trebuie sa ai creier daca nu pierzi pa`pa funda?

| Umeiko a răspuns:

E un joc de cucerire. Cu cât ai cunoştiinţele despre istorie, geografie, matematică, literatură şi alte subiecte, cu atât mai bine. Jocul propriu-zis se desfaşoară pe o imagine a ţării împărţită în judeţe. Se joacă cu trei jucători, pot să fie şi 2 cu un robot. Fiecare işi alege capitala. Cu cât mai retrasă cu atât mai bine. De obicei urmatoarele terenuri sunt în jurul capitalei pentru a o apăra. Pentru fiecare teren îţi este adresată o întrebare. După ce toate teritoriile au fost ocupate începe lupta de cucerire (se atacă unii pe alţii pentru teritorii) Dai click pe porţiunea respectivă, şi dacă răspunzi corect la întrebare primeşti terenul, dacă nu celalt îl păstrează. Dacă ajungi până la capitala acestuia şi o ataci, ai trei întrebări, la care tu trebuie să răspunzi corect si el sa greşească pentru a-i distruge fiecare turnuleţ. Dacă la sfarsitul jocului ai câştigat primeşti steluţă şi multe puncte, dacă ai ajuns pe locul doi primeşti puncte si dacă ai ajuns pe locul trei primeşti un craniu. Cu multe puncte poţi să licitezi pentru premii reale. Culorile jucătorilor sunt : roşu, verde şi galben. Se joacă cu alţi jucători. Dacă mai ai vreo nelămurire lasă-mi un mesaj (:.