| anonim_4396 a întrebat:

Cum se joaca lapte gros big grin?

Răspuns Câştigător
| Đănuţă a răspuns:

Pai cineva sta cu mainile impreunate la nivelul soldului, apoi cineva pune capul in mainile acelui copil, altcineva se baga cu capul intre picioarele primului copil(si tot asa cati vor sa stea "capra") si apoi cineva isi ia avant si sare peste cei care stau capra. Cel care cade (de obicei de la greutate laughing ) iese din joc. Si atat laughing
P. S. : e cu rupere de oase-un coleg de'al meu care statea ca si capra si'a rupt coloana vertebrala :-s

7 răspunsuri:
| Marian™® a răspuns:

. Cineva sta cu mainile la sold, apoi alt copil pune capul in mainile acelui copil apoi. alt copil sta cu apul intre copilului care a pus capul la maini. apoi alt copil sare pe ei:d:d

| und3c3ive a răspuns:

O persoana sta "pernuta"pentru a sustine capul.
Se joaca pe echipe. La alegere se aseza prima echipa ( unul in spatele celulilalt cu capul intre picioarele acestuia, pozitia capra).
Prima persoana va sta cu capul in pernuta, iar restul in spatele lui.
Ceilalti sar p rand, dar obligatoriu rostesc "LAPTE GROS"
Dupa ce au ajuns cu totii pe stapele celorlalti prima persoana arata "pernutei"un nr de la 1-5, iar cei cu capul in jos trebuie sa il ghiceasca.
( totul e sa-l poti tine pe cel din spatele tau si sa ghicesti nr-ul)
Have fun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru acest joc e nevoie de minim 5 jucatori. Cativa dintre ei se asaza unul dupa altul (aplecati)prinzandu-se de picioare.Primul din sir se asaza cu fata la ceilalti si este tinut de picioare. Pe rand ceilalti alearga si incearca sa sara pe ceilalti. Cine cade iese din joc si cine a mai ramas castiga.(cand cineva se arunca pe ceilalti striga obligatoriu lapte gros-daca nu strigi iesi din joc). Eu asa il stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol laughing) pervers jocul rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Cineva sta "statuie" cu mainile impreunate, altcineva sta aplecat cu capul in mainile copilului si altul sare pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiam ca:
se aleg 2 echipe si 1 pernutza sau cate 1 pernutza pentru fiecare.
se alege care echipa sare prima
care trebuie sa "stea" sta cu capul intre picioarele celui din fata lui
primul care sare trebuie sa zica :LAPTE GROS!
el sare pe ultimul si dupa aia se "taraste" pana la pernutza si primul trebuie sa arate un nr de la 1 la 5 si daca ghiceste sare cealalta echipa :d
PS:si cel care sare nu trebuie sa atinga pamantul
ACUMA STIU CA:
de fapt unde ai "aterizat" acolo trebuie sa ramai
:dbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin