| RMS a întrebat:

Cum se numeste filmul care a fost si pe ProTV, cu un joc de zaruri...si se intampla diferite actiuni ce indica zarurile, gen copaci uriasi, albine ucigase, lei, era cu vreo 3 copii, un joc ceva gen " nu te supara frate"

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Jumanji

este un film din 1995, film fantastic regizat de Joe Johnston şi bazat pe populara cartea din 1981, scrisă de către Chris Van Allsburg. Povestea este despre un joc supranatural care aducea în lumea reală animale şi alte obiecte din junglă când cineva arunca cu zarurile. Scumpă, această lucrare a fost produsă cu ajutorul graficii de pe calculator şi animaţii de către Industrial Light & Magic. Actorii principali sunt Robin Williams, Kirsten Dunst, Bradley Pierce, şi Bonnie Hunt.

Filmul este dedicat pentru Stephen L. Price.

2 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Jumanji se numea tongue

| deutza254 a răspuns:

Il stiu si ew e foarte tarelove strucklove strucklove struck:*:*:*