| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste partea aceea a urechii unde este cercelul? http://data.whicdn.com/......large.jpg. Vreau sa-mi fac o gaura acolo, stiti cumva daca doare? doare mai rau ca o gaura facuta in cartilaj sus?

Răspuns Câştigător
| reych75heaven a răspuns:

Lobul urechii asa se numeste

3 răspunsuri:
| Different69 a răspuns:

Lob

| Different69 a răspuns:

Daca iti faci in cartilaj te doare putin mai tare decat in lob.

| Gabriel_Ciurcas_1993 a răspuns:

Se numeste lob. lobul urechi. si da, doare un pic la inceput. in primele zile exista riscul sa se infecteze. gaura se face un ac, infierbantat la foc se baga in lob, dupa ce s-a facut gaura va curge sange. locul trebuie dezinfectat. doar la inceput un pic cat intra aci