| Pyssaa a întrebat:

Cum se pune o poza ca aspect pe fundal la hi5?

3 răspunsuri:
| SfarsitDeDrum a răspuns:

- intri pe profil
- sub poza scrie fotografi, priteni...bla bla...este acolo modifica aspect
-da`i pe el
- sus in dreapta iti va aparea "aspecte create de mine creaza un aspect nou"
-da`i pe el
-La pagina globala da`i un nume rasfoiesti. si pui o poza.
- iti apare o sagetuca mica albastra
-da`i pe ea
si ti` se incarca.
[trebuie sa aiba marimile necesare acolo (nu merge tot timpul)]
-da`i examinare si salvaretongue
sper ca te-am ajutat:*

| Denisa_3637 a răspuns:

O sa iti explic :

-intri pe profilul tau de hi5
-modifica aspectul
-Creează un aspect pentru profil [coltul de sus dreapta]

Si acolo creezi.Sar putea ca poza pe care vrei sa o pui sa fie prea mare si sa nu ti`o accepte, in cazu` asta trebuie sa o modifici ca sa fie mai mica. Poti sa verifici asta cand pui poza acolo la imagine de fundal dupa ce o pui iti apar niste sagetute dai click acolo si o sa iti spuna daca e prea mare sau nu.

Si uite aici un site de unde poti lua culori pentru fundal :d :
http://www.vatif.com/optimizare/Tabel_de_Culori_in_HTML.php

Sper ca te-am ajutat :d! Mult succes!

App. Daca mai ai vreo intrebare sa nu te descurci la ceva trimite mesaj si te voi

| deniisa a răspuns:

Dai la Modifica aspectul de pe profilul de hi5, apoi in coltul de sus dreapta dai la Creaza un aspect pentru profil si apoi te uiti la prima coloana unde scrie Pagina globala. Acolo poti sa incarci poza si sa modifici culoarea fundalului, a textului etc. iar la sfarsit dai Salvare.