| คиค a întrebat:

Cum se utilizeaza programul StrongPC+ 2.22?

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

Dupa ce l-ai instalat (prima fereastra este cea de configurare, la prima utilizare), deschide programul, apoi click pe File -> Settings

Personal Information :
Nick: preferabil ceva de genul [RO][B][RDS]nick
E-mail: nu e obligatoriu
Description : date despre tine, nu e obligatoriu
Connection Type : de regula Cable, nu e obligatoriu

Click pe butonul Configure public hub lists, apoi copiaza adresa asta si dai Add, programul are doua liste de huburi publice internationale, pentru a adauga o lista noua de hub-uri, ca spre exemplu o lista cu peste 100 de hub-uri cu utilizatori din Romania (viteza de download mai mare)

Pentru a vizualiza si a te conecta la oricare din hub-urile din lista trebuie sa apesi pe icon-ul cu monitorul de sub meniul "File"

Pentru a te conecta la un hub da-i dublu click, fiecare hub (retea individuala de utilizatori) are regulile ei, pe care trebuie sa le respecti pentru a nu fi dat afara din hub, pentru a incarca automat, odata cu DC++, hub-ul sau hub-urile care preferate (din punct de vedere al informatiilor sharuite ori a utilizatorilor din acel hub) trebuie sa tastezi /fav in meniul cu dialoguri de pe hub-ul respectiv.

Sharing
Add folder: ca sa ai acces pe hub-uri, trebuie sa ai si tu cateva fisiere sharuite, puse in comun pe comunitatea DC++. Astfel, trebuie sa adaugi cateva directoare cu propriile tale informatii de care pot fi interesati ceilalti care intra pe DC++, directoare cu filme, muzica, utilitare, jocuri, etc, cu cat mai mult sharuiesti, cu atat esti mai respectat pe "hub-ul" pe care intri.

Upload slots: aici trebuie sa treci neaparat un numar mai mare de 5 daca lasi 0 nu o sa ti se permita sa ramai pe hub-urile pe care intri, e vorba de cate conexiuni de upload permiti sa se realizeze simultan de pe calculatorul tau catre ceilalti utilizatori de DC++ cati pot sa descarce simultan de la tine diverse fisiere, daca ai conexiunea slaba, upload-ul influenteaza traficul si implicit viteza cu care descarci tu fisiere, asa ca se recomanda sa treci 5-10 sloturi, daca ai viteza buna poti sa treci 99.