| Marie_Roze_1990 a întrebat:

Cum sta treaba cu memoria cardului video? (la un laptop). Daca imi descarc toate expansion pack-urile de la Sims 3 cam cata memorie video imi va lua? Din memoria video imi va lua fiecare expansion pack in parte?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Fiecare joc ocupa o cantitate de memorie video. Asta depinde de la un joc la altul. Dar nu memoria conteaza. Degeaba are multa memorie video daca ea e lenta. Legat de ce ai zis tu, fie ca ai sims 3 stock sau cu toate expansion pack, el tot atata memorie din gpu o sa foloseasca.

| Marie_Roze_1990 explică (pentru sltlp):

E buna o memorie video de 1 GB (1024 MB) pe placa dedicata pentru ce vreau eu?

| sltlp a răspuns (pentru Marie_Roze_1990):

Da, sims 3 nu e cel mai solicitant joc...