| LovelyKitty2 a întrebat:

Cum sterg un cont de messenger?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Gabitza1999! Intri pe https://edit.yahoo.com/config/delete_user, te loghezi pe contul pe care vrei să-l ştergi, tastezi codul de securitate, apeşi pe "Terminate this account".
După ce dai click "Yes", contul nu va mai putea fi accesat. Ştergerea propriu- zisă se va face în următoarele 3 luni.
Mari succese şi o zi cu zâmbet să ai!

| YONTU a răspuns:

1. Click dreapta pe el.
2. Click Delete.
3. Ti s-a sters din lista; si apoiil gasesti jos in "Adress Book (1)" (fara " ")
4. Il deschizi(adresa respectiva)
5. Sia apoi apesi pe IGNORE.
6. Funda?

| Genessis a răspuns:

Daca esti sigura ca doresti acest lucru, trebuie doar sa intri pe http://edit.yahoo.com/config/delete_user, va logati pe contul respectiv, intruduci codul de securitate, si apasa pe Terminate this account. Din momentul in care ai dat click pe Yes, nu o sa te mai poti loga pe acel cont, iar stergerea propriu zisa va avea loc in aproximativ 3 luni.
Nu sunt convinsa 100% daca merge, dar macar incearca.Adica,nu ai nimic de pierdut. Sper ca te-am ajutat.Bafta!