| Hauhauhau a întrebat:

Cum sterg un joc din motorola flipout?

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Ai gasit cum se sterge? Motorola Flipout e cu sistemul de operare Android, nu? Atunci e ca la mine (LG Optimus One). De duci in meniul cu aplicatii, atingi setarile ->aplicatii ->andministrare aplicatii-> alegi jocu sau programul care vrei sa-l stergi, apare acolo sub iconita aplicatiei fortare inchidere si in dreapta este dezintaleaza (stergere), mai jos este undeva mutare in cardul de memorie (daca nu mai ai memorie interna). Mai simplu sa stergi o aplicatie este: te duci in meniul cu programe -> apesi pe butonul de la telefon din stanga jos (nu de pe tastatura QWERTY ci de sub ecranul telefonului). Pe acel buton ar trebui sa fie 2 patrate unul pe altul (se numeste butonul MENU sau TAB, ceva de genuhappy ). Dupa ce il apesi apare un meniu: Adaugare categorie, stergere cattegorie, redenumire categorie, Mutare elemnet (muti un program dintr-o categorie in alta), Dizinstalare si resetare categorie (nu stiu ce face, nu l-am folosit). Asa, mai pe scurt: meniu programe -> butonul Tab _> Dezinstalare -> Alegi programul -> OK. Alta varianta ca sa stergi un joc ar fi: te duci pe Market -> apesi pe butonul Tab -> apesi pe My Apps -> Aici poti face si update la aplicatii, dai pe un program, apare undeva in dreapta : Open (sau Update daca este cazul) si dedesubt Uninstall (=dezinstalera=stergere=delete, opusu lu Install). Te va intrba motivul pentru care o stergi si gata. Mai exista si alte programe de sters aplicatii, dar cele default sunt cele mai bune.
PS: am incercat sa-ti explic cum se face pe Flipout, chiar daca e n-am acest spartphone, dar am Android (OS de la Google pentru telefoanele mobile) si e ca Windowsul (de ex android 1.0 e Win 95, Android 2.2 e Win Xp si Android 2.3.3 e Win7, e doar exemplu ca sa intelegi ce e android). Daca mai ai intrebari despre Android (sau Mototorola FlipOut) adauga-ma la prieteni si cand vad ca ai intrebat ceva legat de Android iti voi raspunde cu cea mai mare placere happy

*aplicatie=aplication=apropo=program/joc