| PufiCiufi a întrebat:

Cum sti cand iti vine ciclu pentru prima data?

Răspuns Câştigător
| Whatthehell66 a răspuns:

Cu cateva zile inainte o sa ai niste "semne" sa zicem. gen:

o sa te doara burtica putin

o sa te simti mai slabita

o sa ai senzatia de somnollenta

etc.

daca trebuie sa-ti vina ciclul inseamna ca esti fata marehappy

pup

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Nu stii. Poti avea banuieli.Pe mine de exemplu m`a durut ingrozitor burta.Nu am mai simtit o astfel de durere pana atunci. E ca un gol in stomac, dar totusi un gol dureros.Simteam de multe ori ca-mi vine sa vonit si aveam crampe. Cel putin mie asa mi s`a manifestat. Sper sa nu treci prin aceleasi chinuri ca si mine.

| Bubbles a răspuns:

Poi depinde cat de dezvoltata estihi de la 10 ani-16 ani... de ex mie la 13

| Name2 a răspuns:

Depinde de fiecare organism in parte! Nu te grabi, nu este o bucurie

| EsarfaRozZ a răspuns:

Nu sti. cand iti vine, iti vine. dar inainte ai dureri de burta de obicei, te simti mai rau putin asta depinde de organism.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moama aveam vreo 10 ani si ma durea burta.ma gandeam imi vine, acum imi vine(pe draq')mi-a venit la 11 de craciun si nu m-a durut nimic inainte. pur si simplu, vinelaughing)fundita?:X