| Giuglea_Georgy_1996 a întrebat:

Cum stiu daca un baiat ma place?
E aproape cel mai bun prieten si facem multe chesti si e super dragut cu mine si imi pune diferite porecle!?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorbeste mai mult cu el doar asa poti afla daca te place, eu cel putin spun ca te place din ce afirmi tu

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Eu unul nu cred in lucruri de genul "baiat, cel mai bun prieten al unei fete"

Da, este normal ca un baiat sa aiba si prietene dar este imposibil sa nu inceapa sa te simpatizeze daca petreci timp cu el si daca sunteti aproape cei mai buni prieteni.
Cel mai probabil baiatul te place dar ii este frica de "friendzone".
Zambeste, petrece mai mult timp cu el si incearca sa-i dai anumite indicii ca sa vada ca il placi.
Eu unul cred ca te simpatizeaza dar nu stie ce sa faca. Ii este frica sa-ti spuna ceva ca nu cumva sa te piarda cu totul.

Am auzit de multe ori lucruri de genul

Fata - "Prietenul meu cel mai bun a spus ca ma iubeste... oare o sa ma fie totul la fel? Eu nu il vad decat ca pe un prieten. Oare sa mai ramanem prieteni?" Cam la asta se gandeste baiatul acela.

Deci incearca sa-i dai indicii. Cu siguranta te simpatizeaza!
Succes!