| beeib a întrebat:

Cum traduceti aceasta chestie?
How do you do your makeup: first I apply my liquid foundation, then my powder, then blush. Then I pencil my eyebrows in. Next I draw my "wing" on with liquid eyeliner, then put stick eyeliner along my bottom water line, then I put a little bit of white in the corners of my eye. Then I put my mascara on and that’s it.

funda:*

Răspuns Câştigător
| x3_3130 a răspuns:

Gen:
"Cum sa-ti faci machiajul:intai aplic fondul de ten lichid,apoi pudra,apoi blush-ul(chestia aia pentru obraji).Dupa imi dau spancenele cu creion. Apoi ma dau cu tus la marginea ochiului, dupa ma dau cu creion de ochi de-a lungul liniei de plutire(in jurul partii de sus al ochiului), apoi pun putin creion alb (de ochi)la colturile ochiului. Dupa aplic rimulul si asa e tot."
Sper sa-ti fie de ajutorwinking

3 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Cum faci machiaj ta: în primul rând I se aplică fundaţie lichid, apoi meu pudra, apoi fard de obraz. Apoi am creionul sprâncenele mele Apoi am trage "aripa" pe contur cu lichid, apoi pune stick dermatograf de-a lungul liniei de apă de jos, apoi am pus un pic de alb în colţurile ochilor. Apoi mi-am pus rimelul si asta e totwinking Ciudat laughing Cred ca este un prospect Astept Fundawinking

| Qweell a răspuns:

Cauta p google traducere traducere aproximativa ar fi (cea de oe google ) este

Cum iti faci machiajul: în primul rând I se aplică fondul (De tenpresupun nu stiu sun baiat happy ) lichid, apoi pudra, apoi fardul meu de obraz. Apoi ti-ai "pictat" sprâncenele. Apoi deseneaza - ti "aripa" cu creionul (presupun ) de ochi lichid, apoi pune creionu (sau batu?) dermatograf de-a lungul liniei de creion licid de jos, apoi ai pus un pic de alb în colţurile ochilor. Apoi ti-am pus rimelu şi asta este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te machezi: prima data aplic o baza(gen crema sau exista speciale un fel de creme cu care te dai inainte sa te dai cu pudra sau fond de ten), apoi adaug pudra, si apoi fard de obraz. Apoi imi dau cu creion sprancenele si ma dau cu tus la ochi si putin alb in coltul ochiului, aplic rimel si gata.