| DTG a întrebat:

Cum trebuie sa se comporte o fata cind intretine prima relatie sexuala?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum să se comporte?
În mod normal, fără panică și dacă sentimentul este reciproc pentru o relație intimă (nu constrângere ori obligație, etc.).
Pasul acesta necesită o siguranță deplină alături de persoana iubită, fără interes sau bătaie de joc.
Nimeni nu este obligat să facă ceva în intimitate dacă nu este de acord cu propunerea celuilalt partener (perversiuni sexuale, ca exemplu).
Una peste alta, cel mai important din toată relația este respectul și protecția sexuală (prezervativul are rol dublu de protecție, este barieră împotriva bolilor cu transmitere sexuală (chiar și oral și anal să fie folosit (nu de alta, dar se pare că este la modă să duci actul sexual la rangul de bătaie de joc), și în mod obligatori la relațiile pasagere/o aventură de o noapte), și nu permite instalarea unei sarcini.
Partenerul să știe să manevreze cât mai bine prezervativul, să fie unul de calitate, să fie în termen.
Atenție: nu trebuie să se dea crezare partenerului că va proteja prin metoda coitului întrerupt, că nu o dată partenera s-a trezit însărcinată.
În rest, igiena intimă se face și înainte și după, și toate cele bune.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce de crezi ca trebuie sa se comporte diferit ca atunci cand o va face a 10 sau a 20 oara? tot sex e

| SERIALS a răspuns:

Sa se comporte ca o fata naiva si prostuta... ca o oita barsana.

| SoulAssassin a răspuns:

Du te la somn si o sa visezi cum.