| Belly a întrebat:

Cum trebuie sa-ti vina ciclul de exemplu daca luna trecuta ti-a venit pe 15 si s-a terminat pe 20 luna asta tresa vina pe aproximativ 15 sau 20

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aduni 28 (de zile) începând din data de 15 atunci când a venit menstra, ea poate să apară cu una/două zile mai devreme sau mai târziu (10-14 ale lunii următoare).
Pa, pa.

| VampireBlood a răspuns:

Poate sa iti vina pe aceeasi data sau mai inainte sau mai tarziu...e normal insa daca se repeta trebuie sa mergi la doctor! Funda?

| Belly explică (pentru VampireBlood):

Cum adica se repeta?

| Angie95 a răspuns:

Da e posibil sa iti vina intre 15-20 sau si mai devreme de 15winking

| Belly explică (pentru Angie95):

Deci ce sa inteleg ca vine cam la 28 de zile inainte de data cand a venit prima data si nu cand s-a terminat... thinking

| Angie95 a răspuns (pentru Belly):

Nu mai... am spus ca poate sa vina si inainte de data la care ti-a venit luna anterioara difera cu 1-2 zile inainte. daarr ca poate veni si intre 15-20, nu cum ai inteles tuwinking. acum depinde de organism. sper ca m-ai inteles acumwinking

| xey a răspuns:

Vine cu cateva zile inainte de prima data

| LidiaNL a răspuns:

Mai devreme de 15