| girl16flo a întrebat:

Cum treceti peste o deceptie in dragoste? va rog mult sa imi spuneti si mie parerile voastre... poate ma vor ajuta...cum sa arat ca nu imi pasa de el. daca imi mai pasa? pup astept raspunsuri urgent

Răspuns Câştigător
| canarita a răspuns:

Pai daca nu ai facut planuri de maritis si de copii...totul trece...iesi in oras, iei cateva persoane de incredere cu tine, cel putin trei dintre ele sa fie antialcoolice... te imbeti bine pana uiti de tine de tot... tii cura vreo saptamana... daca vezi ca nu uiti si nu uiti treci la pasul urmator:
2) te incui in camera, te inarmezi cu mult curaj, iti iei avant cat poti de tare si te dai cu capul de pereti. Cura se tine o saptamana cu pauze de o zi intre pentru vindecarea cucuielor. Daca vezi ca tot nu-ti trece, treci la pasul 3.
Il suni, il faci dobitoc, ii spui cat de jalnic este, cat de mult il urasti si cat de nesemnificativ este pentru tine. Ideal este sa-ti cumperi cartela daca ai abonament si cartela sa fie fara oferte, minute, etc, deci in retea diferita de a lui. Faci chestia asta repetat de cinci ori pe zi timp de o luna. Cand o sa faci calculul la sfarsit de luna si o sa vezi cat te costa "uitatul "asta ...chiar o sa uiti. Daca nici metoda asta nu functioneaza, iti mai scriu si a patra.
4) De cate ori te gandesti pe zi la el faci 30 abdomene, 10 genoflexiuni, 15 sarituri... ti cura vreau doua luni. Daca vezi ca nu il uiti, macar o sa fii multumita la cat de bine arati si poate gasesti si pe altul...
Daca nici asa nu functioneaza iti trimit si celalalte 96 de metode care mi-au mai ramas si GARANTAT ca pana le incerci pe toate o sa vina cheful de la sine sa il uiti sau pur si simplu o sa uiti pentru ce anume faci toate lucrurile acestea.
Baaaaafta!

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Chiar daca iti mai pasa trebuie sa te gandesti ca totul s-a terminat.Incearca sa fi fericita.Nu mai sta in casa.Iesi cu prieteni. Ei te pot face sa uiti de tot.
Crede-ma ca te inteleg foarte bine.Am patit si eu la fel mai demult. M-am indragostit de un baiat si am pus suflet in relatia noastra.Si cand ne-am despartit eu inca il mai iubeam si mi-a venit foarte greu sa il uit. Dar prietenii mi-au fost aproape si incetul cu incetul am uitat de el.
Cauta alt baiat.Sunt multi baieti.Nu este numai 1 pe pamant.happyGandeste pozitiv.Distreaza-te.Este vara asa ca profita din plin.
Ai grija de tine si nu mai fi trista kiss

| ancuta a răspuns:

Il uiti gasesti tu altu

| Panda a răspuns:

Incearca sa indepartezi singuratatea, stai mult cu prietenii si vei vedea ca vei uita de el.

| tweety_8071 a răspuns:

In primul rand nu cauta alt baiat! si mai ales.nu are rost sa te implici intr-o relatie cu cineva doar ca sa-l uiti pe fostul.asa il vei rani si pe cel pe care de fapt il folosesti.si pe tine.asteapta sa vezi ce se intampla se pot intampla o gramada de lucruri. cel mai important e sa ai rabdare...pentru ca nu exista o reteta magica.si nici nu poti uita pe cineva peste noapte nici cu ajutorul a 1000 de prieteni.crede-ma! daca e sa fiti impreuna veti fi. poate si el simte la fel... daca iti pasa de el, nu ai dc sa-i arati contrariul...nu inteleg dc oamenii aleg sa joace teatru, in loc sa-si traiasca viata? poate si el mai tine la tine... poate ii pare rau...nu stiu ce s-a intamplat intre voi... da asa il poti pierde definitiv prin indiferenta...si daca te intrebi:"Daca el nu mai tine la mine si o sa par o proasta?".de fapt nu o sa pari o proasta el isi va da seama ca de fapt l-ai iubit.si nu ai fost prefacuta in relatie...alegerea e a ta. sper sa faci ce e corect... daca vrei imi asculti sfatul daca nu nu...asculta-ti inima... dc sa traim ca niste roboti? take care!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il ignori

| alexxxya a răspuns:

Poi mai flory stii fff bine...cred ca ti-am mai sp de atatea ori cum sa treci peste asta. oricum chiar daca suntem amn2 in aceeashi situatie cred ca vom depasi momentele astea fff grele.deja am inceput sa uitam.:*:*:*:*

Q timpu o sa il uiti pe ******** si vei gasi un baiat care sa te merite j sa stie sa te iubeasca nu doar***...

T ubesc.:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X:X

| ioneluka a răspuns:

Incerci sa pari indiferenta cand esti in fata lui!

Incerca sa ai multe activitati! Sa nu apuci sa te gandesti la el. Ia o carte, un film, iesiri in oras! Accepta orice invitatie care o ai chiar daca pare cam "tampita"va iesi ceva bun.

Du-te in vizita la bunici, la tara sau la mare.Stai mult pe acolo.[intre timp mai agata ceva pe acolo.sa nu stai pe sec... vorba aia:devil]

...incearca sa pui toate lucrurile lui undeva.de exemplu intr-o cutie sub pat, daca vrei chiar si la gunoi. dar acolo nu te-as sfatui sa le arunci pentru ca peste o vreme o sa vrei sa te uiti la ele si nu mai ai la ce...[si eu am patit la felbig grin]

Succes!

Ioneluka

| tzutzi a răspuns:

Ii greu! da cel mai bine ii sa nu stai niciodata singura! stai cu prietenii, nu asculta muzica lenta pentru ca te duce cu gandul la singuratate! priveste-l in ochii cu multa indiferenta ca sa-i arati ca nu-ti pasa, iesi cu baieti la suc da nu faceti altceva decat sa vorbiti si daca pe el il mai intereseaza de tine o sa puna intrebari ce ai facut cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parrea mea este ca dk vrei sa ii arati ca nu iti pasa *** nu faci toate chestiile alea. cu ce te ajuta? sicer. crzi ca sunandu'l o sa il faci sa creada ca nu iti pasa? din contra o sa isi dea seama cat ti la el sih ca ink nu l-ai uitat. orice ai face nu vei reusi sincer. indiferenta doare. doar arataio si atat. nul baga in seama deloc. pare deprimant. dar o sa il uiti inre'un final. nu asa. pentru ca facand astea tot mai mult te gandesti la el. ***. te distrezi si atat. iesi cu prietenii. nu te gandesti la el. lasa-l sa iti vina in minte doar cand vine si atat. e un fraier. nu merita sa faci toate astea pentru el. pana la urma i se vor intoarce. doar lasa-l sa treaca... parerea mea e ca astfel iti faci mai mult rauoh go on...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a trece peste o deceptie in dragoste iti consiliez sa incerci sa nu te mai auzi cu el. sa nu te mai vezi cu el.Dupa...iesi mereu cu prieteni si incearca sa ii spui ori mamei sau lu taicatu prin ceea ce treci. Asta iti va fi de mare folos. dupa incearca sa fi mereu ocupata asta e un lucru important. Si in ultimul rand trebui lasat doctorul (timpul)sa te vindece. Ai incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

crying(si eu am nevoie de ajutor, eu nu am prietene, el m'a cerut in casatoriesadcu in, el, la ai mei, m'aluat acasa, iar apoi s-a razgandit, nu mai pot, simt ca nu mai am suflet, e prea puternica durerea... ajutati-ma, simt ca viata mea numai poate continua si nu vreau sa fac vreo greseala!