| Daria a întrebat:

Cum treceti voi peste o trauma in viata? Ati avut parte de asa ceva?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Nu vreau să te descurajez, dar eu ştiu ce înseamnă o traumă.
Vineri voi împlini vârsta de 21 de ani şi îţi pot spune din experienţa vieţii mele că o traumă nu se poate da uitării niciodată.
Şi eu am trecut prin lucruri groaznice şi greu de imaginat, dar încă mă răscolesc amintirile.
Adorm şi mă trezesc plângând.
Dar plâng pentru mine şi nu las să vadă şi alţii ce şi de ce mă afectează pe mine.
Eu sunt singura care ştie prin ce trec eu.
Există momente în care diverse persoane ating subiecte despre care nu îmi place să vorbesc şi am o poftă nebună să plâng.
Dar sunt tare.
Îmi şterg lacrimile şi merg mai departe.
O traumă te afectează din toate perspectivele.
Şi nu poţi trece peste ea.
Nu o poţi ameliora.
Nu o poţi schimba.
Poţi doar să mergi mai departe.
Dacă vrei să vorbeşti despre asta, lasă-mi un mesaj.

4 răspunsuri:
| ๓єllเครtคг a răspuns:

Pai eu am maine o trauma ca ma duce sa-mi ia sange la dr. Stii, cate o data este bine sa ceri si parerea altora, cum ai facut tu, insa trebuie sa-ti asculti inima si sa te rogi la Domnul ca acel lucru sa se rezolve si sa-ti amintesti cu drag de ziua in care ti-ai rezolvat problemele. Trebuie sa ai curaj si sa spui: Ce daca se intampla? Trebuie sa trec cu brio peste el!'' Si iti va veni curajul! Bafta muulta in continuare!

| kiddakiddulina a răspuns:

Da chiar am trecut prin asa ceva.Sincer eu Craciunul nu il mai pot aveas pentru ca mi-a murit bunica chiar in ziua craciunului anul trecut si deocamdata nu am trecut dar incerc sa imi revin...

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna! happy
Asa peste noapte nu poti trece peste ceva care te-a marcat urat sad
,, Timplu le rezolva pe toate''
Cu timpul vei uita happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu nu am depășit momentul decesului mamei mele care s-a întâmplat pe 13 noiembrie 2009 nici până în prezent. Este foarte greu!
Pa, pa.