supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Cum vă motivați când nu aveți niciun chef de treabă?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur și simplu mă ridic sau îmi setez o chestie : mai fac chestia asta / mai stau astea x minute și după mă ridic și chiar mă ridic. opresc tot ce mă distrage și încep. Mă gândesc în primul rând că trebuie să fac asta că ori o să am consecințe negative, ori mă aglomerez foarte tare și o să fiu stresată după

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma uit la facturi, rate si ma apuca cheful

| Sofer a răspuns:

Nevoia de bani laughing asta ma motiveaza sa merg la munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi tot repet în minte că n-am chiar atât de multă treabă, cã nu-i aşa greu şi că-i mai bine să mă apuc acum ca să mă scap mai repede. (depinde şi ce am de făcut)

| Osneros a răspuns:

Nu ma motivez. Daca treaba trebuie facuta, ma pun si o fac, indiferent de chef. Daca nu e nevoie sa ma ridic si s-o fac acum, poate astepta.