| pufarina a întrebat:

Cum vi se par englezi?happy

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu exceleaza in aspect fizic, dar sunt foarte foarte educati.
Mult prea educati.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Englezii sunt un popor ca oricare altul, care se bucura de un numar de traditii si de reguli care itr-adevar le permite sa traiasca intr-o societate armonioasa si organizata. Englezii nu sunt foarte familiari cu strainii, salutul lor traditional este o simpla strangere de mana. În trafic, daca vorbim de reguli de circulatie acestea sunt litera de lege si rar se intampla sa fie incalcate, mai ales datorita amenzilor foarte mari. Este un popor care pune un mare accent pe bunele maniere.

| RoxAnana a răspuns:

Oameni normali care vorbesc engleza, sunt mai subtili si mai rafinati

p. s: englezi se scrie cu doi "i"

| gigiro a răspuns:

Conservatori si urati!

| NevastuicAaA a răspuns:

Sunt oameni obisnuiti care vorbesc engleza laughing.

| OctinioSlatina a răspuns:

Mult superior romanilor din toate punctele de vedere ( hmmm, poate mai putin fizic laughing )

| babyblue a răspuns:

Acum cateva luni am citit un reportaj despre comportamentul englezilor in societate.Erau mai multi oameni din alte tari straine si comentau. Unii spuneau ca sunt prea retrasi, cam nepoliticosi deoarece nu dadeau ''good morning/evening/afternoon'' etc...
Erau si persoane care afirmau ca sunt oameni ''de calitate'' cu respect.
Acum, sa iti spun alta poveste.In uram cu putin timp, o colega de-a mea a plecat in Anglia. Vorbind cu ea, mi-a spus ca e super acolo si ca nu ar da Anglia pe Romania.batting eyelashes

Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Agapimu a răspuns:

Eu am fost plecata catva timp in strainatate in vacanta, mi se par foarte detreaba, si sunt foarte intelegatori. sunt mult mai diferiti de noi romanii, sunt educati si se inteleg bine cu oricine.
happy