| Floreenofficial a întrebat:

Cum vor fi admisi la licee in clasa a 9-a cei din clasa a 8-a de anul acesta? Dau examen? Se tine cont si de media din 5-8? La ce materii se dau examene? Nu mai scrise sau si orale?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Se calculeaza asa: 50% media claselor 5-8, 25% media tezelor unice si 25% testarile nationale din mai.Nu se da niciun examen, din fericire big grin.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este 50% media claselor 5-8, 25% media tezelor unice din cls a 7-a si 25% testarile nationale din mai (scris, la mate si la romana).