| ClaraZ a întrebat:

Cunoasteti tinerii care consuma droguri? De ce o fac si ce probleme au? Ati incercat sa ii ajutati?

Răspuns Câştigător
| mihai_2762 a răspuns:

0da cunosc tineri care consuma droguri.in general nu au nici o problema au inceput sa se drogheze din cauza anturajului. da am incercat sa ii ajut dar aici intervine o problema ca sa ii poti ajuta trebuie ca si ei la randul lor sa vrea sa se lase da trebuie sa vrea cu advarat sa se lase abia atunci ii poti ajuta sa se lase. sper sa intelegi ceva din raspunsul meu.mai intreaba daca mai vreo nelamurire, pe mine ma intereseaza subiectul acesta chiar daca nu consum:dhappy

5 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Nu am cum sa ii ajut, am incercat, nu se poate. daca ei nu vor, nu avem noi ce sa le facem. in primul rand ca majoritatea nu isi recunosc dependenta, ei considera ca detin lucrurile sub control, dar nu e chiar asa. motivul pentru care s-au apucat? anturajul cu siguranta. a inceput unul, s-a mai luat inca unul dupa el, si uite-asa a inceput toata gasca happy

| BitchImfabulous a răspuns:

Deocamdata nu cunosc astfel de persoane si poate e mai bine.
De ce o fac? Pai in cele mai multe cauze sunt probleme in familie si poate uni cad in despresi si ca sa se simta "mai bine" iau droguri, sau poate sa fie doar curiozitatea, anturajul conteaza findca daca stai cu pers care se drogheaza aceia te vor face si pe tine sa consumi droguri.
Dupa cum am zis nu cunosc persoane care se drogheaza dar poate as ajuta pe cineva cu problema asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza subiectul asta chiar daca nici eu nu ma droghez.

| yodeiutza96 a răspuns:

Oarecum... pai din cauza anturajului thinking sa se dea ei mari gen :senzati tari. nu n-am incercat pentru ca nu vor nu se gandesc decat la cat de " buni" sunt nu au incercat sa se lase...

| DragonuAk47_2463 a răspuns:

Da am incercat sa fac rost de 5 lei sa-i dau sasi ia si dupa mi-a cerut si de foita si i-am zis ca am eu numa sa faca filtru ...am intins o mana de ajutor